Aj dobré veci sa dejú

Hoci sa dejú zlé a ťažké veci, okolo nás je aj veľa dobrého. Jednoducho dobré veci sa dejú. Nižšie pripájame niekoľko dobrých správ za posledné týždne.

… keď dostaneme správu: „Vaša vytrvalá nezastaviteľná pomoc je vzorom pre mnohých Ukrajincov“, či „ste pre všetkých Ukrajincov príklad naplneného života dobrom“, tak sme vďační a hrdí na to, čo sa nám SPOLOČNE podarilo. Chceme veľmi pekne poďakovať za Vašu podporu ľuďom Ukrajiny, ktorí si ju nepochybne zaslúžia! Skutočne bojujú aj za nás, za našu slobodu.

A veríme, že SPOLOČNE budeme pokračovať v pomoci ľuďom Ukrajiny aj naďalej.

„Vojenskí medici rozumejú hodnote junkčných turniketov – je to záchrana ľudského života“

… píše Lyubov z Rivne. Je silné, keď dostaneme nasledujúce osobné poďakovania od vojačky a vojaka 2000 km ďaleko a zároveň kúsok od frontovej línie. Ďalšie junkčné turnikety distribuoval Franta Glac zo spolku Cesty pomoci – po jednom kuse dostali medici v Avdijivke a Vuhledare. Viac info o tejto „špecialitke“ pre vyškolených medikov nájdete tu.

Krabičky radosti z „VBN-ka“

Žiaci a študenti Gymnázia Vavrinca Benedikta Nedožerského v Prievidzi pripravili 69 krabičiek radosti, ktoré potešia ľudí v Ukrajine – deti či dospelých. Pocit, že na nich niekto „tam ďaleko na Slovensku“ myslí v čase Vianoc, je veľmi dôležitý. Ďakujeme! Spravili ste skvelú vec a spolu s ďalšími individuálnymi darcami ste aj nás v Berkate potešili a povzbudili do ďalších aktivít! Zbierka krabičiek radosti pokračuje aj v januári.

Malé prenosné generátory pre 109-tu a 110-tu brigádu, batalión „Donbas“ a ďalšie vojenské jednotky

Koncom novembra sme na Ukrajinu doručili 10 generátorov, distribúciu  v Ukrajine zabezpečuje naša partnerská organizácia Centrum ľudí dobrej vôle (Ludi voli – na fotke vľavo Lyubov). Vo videu z jesene si pozrite využitie generátorov v bežnom živote vojakov. Elektrina, ktorú by inak nemali, im umožňuje fungovať normálnejšie – oprať si či nabiť mobil, aby zostali v spojení so svojimi rodinami. Ale pomáha im aj vojensky – s nabíjaním rádiostaníc, ovládaním dronov či s pripojením na internet cez známy Starlink. Foto príjemcov týchto generátorov.

Ocenenie „nášho“ Lyuba

Čerstvý člen združenia Berkat doktor Lyubomyr Kletsko, ktorý pochádza z Ukrajiny a už roky žije na Slovensku, získal za pomoc ľuďom Ukrajiny v našom regióne ocenenie Srdce na dlani. Lyubo samozrejme pomáha aj priamo v Ukrajine – v novembri sme spoločne zabezpečili už 19-tu dodávku materiálnej pomoci.

500 turniketov a 333 hemostatík, ktoré zastavujú krvácanie

Od začiatku vojny sme dodali desiatkam vojenských jednotiek tisícky turniketov. Začiatkom decembra sme ich (osvedčená značka Dnipro, vyrobené priamo v Ukrajine) nakúpili ďalších 500, spolu s 333 hemostatikami. Jeden z vojenských medikov natočil toto poďakovanie (ohrievače prstov a nosidlá sú takisto od nás). Výzva na nákup ďalších turniketov pokračuje dlhodobo.

Vojakom je veľká zima… pomáhame ohrievačmi prstov

Vojaci sa neustále pýtajú na pomoc s teplom. Na fotke vľavo sú zachytené omrzliny zo zákopov. Bojujú za nás v najťažších podmienkach a o to viac ďakujú za túto podporu: distribuovali sme 900 ks chemických ohrievačov prstov, ktoré prinášajú 7200 hodín tepla. Podporte nákup ďalších ohrievačov prstov: jeden kus vieme výhodne nakúpiť za 0,85 €.

Ako pomôcť?
-> Číslo účtu pre váš ľubovoľný dar: SK17 8330 0000 0020 0017 5774 s VS 2024
-> Aktuálne výzvy na Donio

Follow by Email