Hemostatiká zastavujú krvácanie a zachraňujú životy vojakov – nakúpme ďalšie

Tomuto konkrétnemu vojakovi sme zachránili život

Vieme, že hemostatiká, turnikety a ďalší zdravotnícky materiál, ktorým pomáhame ukrajinským vojakom zachraňuje životy (Koľko už? Koľko ešte?), ale aj tak je takáto spätná väzba jednoducho sila:

Vojak Vladyslav z brigády Červenej kaliny bol včera večer (23. januára) zranený počas plnenia bojových úloh. Až do rána do piatej ho nebolo možné transportovať zo zákopu. Prežil vďaka vami darovaným hemostatikám. Jeho otec nás požiadal, aby sme vám poďakovali za záchranu života jeho syna.

… preto aj táto výzva: zachráňme viac životov

Čo vlastne sú hemostatiká? Hemostatiká sa používajú na rýchle obmedzenie a zastavenie krvácania. Vďaka jednoduchej aplikácii výrazne zjednodušujú prvú pomoc pri vážnom zranení. Umožňujú tiež zastaviť masívne krvácania z častí tela, kde sa škrtidlo či turnikety nedajú použiť (napr. slabiny, krk či podpazušné jamky).

Ukrajinským vojakom sme dodali už niekoľko tisíciek hemostatík (pozrite si fotogalériu k výzve), na fotke vyššie je 500 kusov z januára. Distribúciu vojenským jednotkám zabezpečuje Centrum ľudí dobrej vôle (Ludi voli) z ukrajinského Rivne. Tatiana Remenyuk a ďalší pripravujú balíky pomoci s hemostatikami, turniketmi a ďalšou materiálnou pomocou.

Balík pre jednotku snajperov (aj s „našimi“ energetickými tyčinkami a ohrievačmi prstov):

Balík pre 56. batalión (aj s „našimi“ ohrievačmi prstov a zákopovými sviečkami):

Pridáte sa k pomoci? Garantujeme vám, že 100% vášho daru pomôže!

Hemostatiká, ktorými pomáhame, sú vo forme gázy a kupujeme ich priamo v Ukrajine, čím zrýchľujeme logistiku a pomáhame aj miestnej ekonomike. Zároveň platí, že sú lacnejšie ako u nás: jedno balenie gázy s rozmermi 7,5 cm х 3,6 m stojí necelých 8 €.

Follow by Email