Turnikety zachraňujú životy – pomôžme 2× vďaka výrobe priamo na Ukrajine

Nasledujúce video zaznamenáva použitie turniketu zdravotníkom priamo na mieste bojov. Upozornenie: je v ňom vidieť krv zraneného a čiastočne aj prebiehajúci boj.

Pozrite si aj: Stovky turniketov pre rôzne vojenské jednotky | Chránime životy! Spolu za víťazstvom! | Článok o našej pomoci na Aktuality.sk

Realita je jednoducho taká, že vhodný zdravotnícky materiál zachráni život!

Keď Anton, ukrajinský dobrovoľník, prvýkrát použil vetu: „Ty si neuvedomuješ, koľko životov ste zachránili!“, prešiel nám mráz po chrbte. 

Na fotke vyššie je dobrovoľníčka Tatiana z Rivne, ktorá zabezpečuje distribúciu našej materiálnej pomoci tam, kde je to potrebné. Na nasledujúcich fotkách vidíte „nabalený“ náš základný zdravotnícky materiál, vrátane turniketov. Podarilo sa nám ich na Ukrajinu dodať stovky a pokračujeme!

 

… zastavujú krvácanie v poľných podmienkach

Turnikety sú taktické zdravotnícke škrtidlo vyvinuté na aplikáciu aj jednou rukou – v prípade použitia svojpomocne. V krízových situáciách turniket úplne uzavrie tok krvi u traumatického poranenia so závažným krvácaním. Po utiahnutí turniketu sa upínací systém zaistí proti uvoľneniu počas transportu zraneného.

Statočná Ukrajina potrebuje našu pomoc! Pridáte sa?

Turnikety nakúpime u overeného dodávateľa priamo na Ukrajine za 13 €/ks (vrátane zľavy pri väčšom nákupe). Takýto nákup považujeme za formu „dvojitej“ pomoci aj pre ľudí na Ukrajine, ktorí tieto turnikety vyrábajú.

My všetci sme dobrovoľníci a vďaka tomu 100% vášho daru pomôže s nákupom turniketov, ktoré vyrobia priamo na Ukrajine!

Výzva na pomoc s nákupom turniketov TU na Donio

Follow by Email