Džíp pre Oleha a jeho spolubojovníkov z rozviedky – cesty Andreja Bána

Vo videu Oleh hovorí o tom, aké konkrétne auto by im najviac pomohlo (džíp Mitsubishi Pajero ročník 2003-2004) a v druhej časti ďakuje za pomoc vo forme kvalitného dronu Mavik 3 a turniketov (spolu v hodnote 2000 €), ktorú práve dostali poštovým balíkom od detí zo školy na západe Ukrajiny.

Ukrajinské leporelo

Andrej Bán je reportér a fotograf, ktorý od ruskej anexie Krymu v marci 2014 pokrýva konflikt na Ukrajine. S konfliktnými zónami po celom svete má bohaté skúsenosti, v roku 1999 počas vojny v Kosove spoluzakladal a dvanásť rokov viedol humanitárnu organizáciu Človek v ohrození. O Ukrajine pripravuje fotografickú knihu Ukrajinské leporelo, vyjde tento rok na jeseň.

Andrej Bán a graffiti psa Patrona počas reportážnej cesty po Ukrajine 👇


Plukovník Oleh „Jurič“

Počas svojich ciest na Donbas Andrej spoznal plukovníka ukrajinskej rozviedky Oleha Babinca. 26 rokov je profesionálny vojak, podobne ako jeho starý otec aj otec.

Oleh plní náročné úlohy v teréne, zúčastnil sa napríklad aj bojov o Bachmut. Na svoju prácu Oleh a jeho kolegovia potrebujú v prvom rade terénne autá. Straty týchto áut sú v dôsledku bojov aj náročných podmienok vysoké.

EČV Olehovho džípu nesie jeho meno po otcovi – „Jurič“ 👇


V mene Oleha a jeho spolubojovníkov ďakujeme za každý príspevok na ich auto!

Olehovi a jeho spolubojovníkom chceme zakúpiť džíp Mitsubishi Pajero – konkrétne 3,2-litrový diesel, model 2003 až 2004 – nakoľko ide o auto, aké presne potrebujú a na ktoré majú náhradné súčastky a servis. Cena auta aj s dopravou a nevyhnutnými nákladmi je do 7 500 €.

Výzva na Donio na nákup džípu pre Oleha a jeho spolubojovníkov

Ak získame vyššiu sumu, než aká je potrebná na auto, všetok výnos zbierky použijeme na nákup turniketov na zastavenie krvácania po zraneniach končatín. 

 

Follow by Email