O nás


Výsadba Ukrajinského parčíku (apríl 2022)

Aktuálna situácia, ktorá začala 24.2.2022, je bezprecedentná a bez ohľadu na geopolitické súvislosti či otázky, ktoré rozdeľujú našu spoločnosť, považujeme pomoc ľuďom Ukrajiny za základný prejav ľudskosti. Na východ od našich hraníc prebieha hrozná vojna, ktorá zasahuje konkrétne ľudské osudy!

Sme skupina dobrovoľníkov, pochádzame zo Slovenska aj Ukrajiny. Niektorí z nás sú Ukrajinky a Ukrajinci dlhodobo žijúci na Slovensku. Naše aktivity vykonávame od začiatku vojny dodnes a v pomoci pokračujeme aj naďalej – veríme, že to zvládneme pokým to bude potrebné.

Naša spoločná pomoc za prvý rok vojny presiahla hodnotu 200 000 €. V našom regióne sme zabezpečili ubytovanie pre viac ako 300 ľudí a každý týždeň vydávame základné potraviny desiatkam rodín. Opakovane dodávame na Ukrajinu veľmi potrebný zdravotnícky materiál a ďalšiu humanitárnu pomoc, napríklad už viac ako 70 generátorov – elektrocentrál, ktoré pomáhajú prekonať zimu a tmu. V Ukrajine pomáhame predovšetkým na miestach bojov v prvej línii, ale aj na miestach, ktoré boli oslobodené.

Sme hrdí na to, čo sa nám podarilo (a niekedy nám to príde až neuveriteľné). Ďakujeme všetkým darcom a podporovateľom, takisto aj partnerským organizáciam – zvlášť Veteránskemu priestoru z ukrajinského Rivne, českému spolku Cesty pomoci a Spišskej katolíckej charite!

Prečítajte si aj:
Reportáž TV JOJ o pokračujúcej materiálnej pomoci
Stačí, že im to v nebi zapíšu: Neznámi muži spojili svoje sily a pomáhajú tam, kde je to treba
Tri otázky pre dobrovoľníčku Veroniku (Bartolomej)

Na tejto iniciatíve od začiatku vojny spolupracuje mesto Prievidza, Galéria Jabloň, občianske združenie BERKAT, ukrajinská komunita a aktívni občania v Prievidzi a okolí. Aktuálne fungovanie iniciatívy zastrešuje BERKAT spolu so skupinou odhodlaných dobrovoľníkov.

Kontaktná osoba: Ivan Sýkora, občianske združenie BERKAT: ivan@berkat.sk a 0905 98 46 46

Darujte 2% z dane občianskemu združeniu Berkat a 100% z nich pomôže ľuďom Ukrajiny! Naše údaje: Obchodné meno (názov): Berkat Slovensko, o.z. • IČO: 42152445

Follow by Email