O nás

„Sme veľmi vďační za vašu neustálu podporu a pomoc, ďakujeme za prejavenú dôveru. Ďakujeme za záchranu životov našich vojakov, zachránili ste už desiatky životov! Ďakujeme, že naši chlapci majú generátory, jedlo, ďakujeme, že nezamŕzajú! Vážime si a ďakujeme, že ste tým, kým ste, že vám záleží na našej Ukrajine!“

Poďakovanie od dobrovoľníčok z ukrajinského Rivne s ktorými dlhodobo spolupracujeme

Sme členom platformy Spolu Ukrajine

Aktuálna situácia, ktorá začala 24.2.2022, je bezprecedentná a bez ohľadu na geopolitické súvislosti či otázky, ktoré rozdeľujú našu spoločnosť, považujeme pomoc ľuďom Ukrajiny za základný prejav ľudskosti. Na východ od našich hraníc prebieha hrozná vojna, ktorá zasahuje konkrétne ľudské osudy!

Sme skupina dobrovoľníkov, pochádzame zo Slovenska aj Ukrajiny. Niektorí z nás sú Ukrajinky a Ukrajinci dlhodobo žijúci na Slovensku. Pomáhame od začiatku vojny vo februári 2022 a v pomoci pokračujeme aj naďalej – veríme, že to zvládneme, kým to bude potrebné.

Naša spoločná pomoc za prvý rok vojny presiahla hodnotu 200 000 €. V našom regióne sme zabezpečili ubytovanie pre viac ako 300 ľudí a pravidelne vydávame základné potraviny desiatkam rodín. V spolupráci s partnerskými organizáciami opakovane dodávame na Ukrajinu veľmi potrebný zdravotnícky materiál a ďalšiu humanitárnu pomoc, napríklad už viac ako 70 generátorov – elektrocentrál, ktoré pomáhajú prekonať zimu a tmu. V Ukrajine pomáhame predovšetkým vojenským jednotkám na miestach bojov v prvej línii (vďaka dlhodobej spolupráci s Tatianou Remenyuk z Rivne), ale aj na miestach, ktoré boli oslobodené.

VIDEO: Poďakovania od vojenských jednotiek z Ukrajiny – International Legion of Ukraine a 28. brigáda

Sme hrdí na to, čo sa nám podarilo (a niekedy nám to príde až neuveriteľné). Ďakujeme všetkým darcom a podporovateľom, takisto aj partnerským organizáciam – zvlášť Veteránskemu priestoru z ukrajinského Rivne, českému spolku Cesty pomoci a Spišskej katolíckej charite! Sme tiež členom platformy Spolu Ukrajine.

Prečítajte si aj:
Reportáž TV JOJ o pokračujúcej materiálnej pomoci
„Keď ma povolajú, pôjdem“. Otvorená a emotívna spoveď lekára z Ukrajiny
Tri otázky pre dobrovoľníčku Veroniku (Bartolomej)

Na tejto iniciatíve od začiatku vojny spolupracuje mesto Prievidza, Galéria Jabloň, občianske združenie BERKAT, ukrajinská komunita a aktívni občania v Prievidzi a okolí. Aktuálne fungovanie iniciatívy zastrešuje BERKAT spolu so skupinou odhodlaných dobrovoľníkov.

Číslo účtu pre váš ľubovoľný dar: SK17 8330 0000 0020 0017 5774

Kontaktná osoba: Ivan Sýkora, občianske združenie BERKAT: ivan@berkat.sk a 0905 98 46 46

Darujte 2% z dane občianskemu združeniu Berkat a 100% z nich pomôže ľuďom Ukrajiny! Naše údaje: Obchodné meno (názov): Berkat Slovensko, o.z. • IČO: 42152445


Výsadba Ukrajinského parčíku (apríl 2022)

Follow by Email