Stovky turniketov pre rôzne vojenské jednotky

Zverejniť, či nezverejniť? Lepšie vedieť, či radšej nie? Ako žiť s tromi amputovanými končatinami? Takéto fotky vyvolávajú ťažké otázky… Faktom však je, že aj vďaka použitiu turniketov a hemostatík, tento ukrajinský vojak prežil napriek brutálnym zraneniam.

V októbri sme priamo v Ukrajine kúpili 333 ks hemostatík (lieky, ktoré zastavujú krvácanie) a 400 ks turniketov DNIPRO spolu v hodnote viac ako 7500 €. Už zastavujú krvácanie a pomáhajú zachraňovať životy!

Sme hrdí, že uplynulé dva mesiace sa nám podarilo doručiť stovky turniketov DNIPRO (spolu s ďalšou materiálnou pomocou, napríklad desiatkami nosidiel) pre rôzne vojenské jednotky – ako je zachytené na fotkách nižšie. Tieto turnikety sú overené praxou a vyrobené priamo v Ukrajine, čím zrýchľujeme logistiku a podporujeme miestnu ekonomiku.

Takéto dodávky pomoci priamo jednotkám na fronte sú možné vďaka dlhodobej spolupráci s Tatianou Remenyuk z Rivne, ktorá zabezpečuje logistiku v Ukrajine. Donedávna pôsobila v organizácii Svet veteránov, od septembra prešla do organizácie „Centrum ľudí dobrej vôle“ (Ludi voli).

Ďakujeme za vaše dary, každé euro pomohlo s nákupom týchto turniketov! A pokiaľ máte tú možnosť, pomôžte opäť: zbierka na Donio pokračuje, jeden turniket stojí 13 €.

CHRÁNIME ŽIVOTY! SPOLU ZA VÍŤAZSTVOM!  🇸🇰🇺🇦

P.S.: podarilo sa nám nakúpiť aj 22 špeciálnych SOF turniketov, ktoré je možné použiť opakovane – pozrite si viac v nasledujúcom video (natočenom ešte na Slovensku).

Follow by Email