Krabičky radosti pre ľudí v Ukrajine

Krabičky radosti pre deti aj dospelých už sú v Ukrajine!

Minulý rok sme spoločne pripravili viac ako 200 krabičiek radosti, ktoré takto vykúzlili (nielen) deťom v Ukrajine úsmev na tvári. Vojna však pokračuje, preto ju tu naša výzva opäť: potešme deti či dospelých v Ukrajine, lebo tohtoročná zima bude pre nich náročná.


Ako na to?

1. Pripravte si krabicu od topánok alebo inú podobne veľkú a pevnú

2. Naplňte ju vhodnými darčekmi, ktoré by aj vám urobili radosť (radšej viacerými drobnosťami ako jedným veľkým darčekom)

3. Vašu krabičku radosti pekne zabaľte a uveďte pre koho je vhodná (chlapec / dievča, žena / muž a približne v akom veku)

4. Vašu krabičku radosti doručíme priamo ľuďom v Ukrajine. Adresnú distribúciu zabezpečia dobrovoľníčky z Rivne, s ktorými dlhodobo spolupracujeme (pre úplnosť dodávame, že Krabičky radosti budú z logistických dôvodov na Ukrajinu doručené až v novom roku)

Čo môže byť obsahom vašej krabičky radosti?

Niečo chutné sladké aj slané: keksíky, perníčky, cukríky, tyčinky, chrumky, …

Niečo praktické: teplé ponožky, rukavice či čiapka, čaj či káva, drogéria (zubná kefka a pasta, krém na ruky, voňavka, balzam na pery, …), vitamíny, sviečky, …

Niečo zo srdca: pozdrav, pohľadnica, kresbička od detí, …

Zvlášť pre deti rozlíšte obsah podľa veku: pastelky, omaľovánky, nálepky, drobné hračky, puzzle, stavebnica, knižka s obrázkami, plastelína …. či pre väčšie deti hry, bižutéria, školské pomôcky, vhodná kozmetika a drogéria, …

Do vašej krabičky prosíme dávajte len trvanlivé a nerozbitné veci, ktoré zvládnu dlhú cestu. Pri knižkách a pod. myslíte tiež prosím na ukrajinský jazyk.

… aj príprava krabičiek radosti priniesla radosť:


Vašu krabičku radosti prosíme prineste do 21. januára na tieto zberné miesta:

Galéria Jabloň, M. Falešníka 6 (pri Kauflande), Prievidza -> otváracie hodiny pondelok – piatok 8:00 – 19:00 hod. a sobota – nedeľa 9:00 – 17:00 hod.

Počítačová firma ISSO, A. Hlinku 40 (pod kláštorom), Prievidza -> otváracie hodiny pondelok – piatok 9:00 – 16:30 hod.

Krabičky radosti môžete podporiť aj finančne TU na Donio – vďaka vášmu daru ich pripravíme viac!

ĎAKUJEME! V prípade otázok prosíme volajte na 0918 679 732.

Follow by Email