Na Ukrajinu sme dodali spolu 71 generátorov – elektrocentrál … a pokračujeme!

Sme hrdí na to, že spoločne sa nám podarilo dodať na Ukrajinu 71 generátorov – elektrocentrál, ktoré pomáhajú prekonať zimu a tmu! Časť generátorov pomáha v zdravotníckych a iných civilných zariadeniach, ďalšia časť pomáha vojakom v ťažkých podmienkach – takúto pomoc totiž považujeme tiež za veľmi dôležitú, lebo nie je to len fráza: Ukrajinky a Ukrajinci bojujú aj za našu slobodu.

Ďakujeme všetkým darcom a podporovateľom – zvlášť ukrajinským dobrovoľníčkam z Veteránskeho priestoru, Spišskej katolíckej charite, Ceste pomoci z.s. a Tomášovi Forróvi s Dobrovoľným hasičským zborom mesta Prešov za zabezpečenie dodávok priamo na miesta pomoci, čo je vo vojnou zmietanej krajine extra náročné.

„Príbehy“ našich generátorov sú rôzne. Na videu vyššie je vykládka pre 104. brigádu. Prebieha ráno, teplota je –10°C. Známy reportér Tomáš Forró k tomu napísal:

Prečítajte si aj Frantove zápisky aneb ako pomáhajú „naše“ generátory na východnej Ukrajine

Fotogaléria pomoci:Zbierka na nákup ďalších generátorov – elektrocentrál pokračuje TU na Donio, pričom 100% vášho daru priamo pomôže!

Darujte 2% z vašich daní o.z. Berkat a vďaka vášmu daru zabezpečíme zdravotnícky materiál, ktorý zachraňuje životy! Viac info a potrebné údaje: obchodné meno (názov): Berkat Slovensko, o.z. a IČO: 42152445. 

Follow by Email