Škrtidlá v hodnote viac ako 20 000 € zachraňujú životy na Ukrajine

Tatiana a Inna z Rivne sa skutočne úprimne tešili zo škrtidiel, ktoré v Prievidzi aj otestovali – či sú dostatočne pevné práve na použitie v poľných podmienkach. Toto je zachytené na prvých fotkách

Uplynulé dni sa podarila veľká vec: na Ukrajinu sme dodali 1100 ks škrtidiel C-A-T tourniquet, ktoré zastavia krvácanie aj v bojových podmienkach a vďaka tomu zachraňujú životy! Dodávku na Ukrajinu zabezpečili ukrajinské dobrovoľníčky.


Prvých 200 ks škrtidiel odviezli v nedeľu 27.3. do Odesy, spolu s trvanlivými potravinami. Hlavnú časť zdravotníckeho materiálu odviezli Tatiana a Inna (dámy na fotkách) v pondelok 28.3. 300 ks škrtidiel a ďalší zdravotnícky materiál vyložili Tatiana a Inna v centrálnom sklade pre vojenské nemocnice v Truskavci – odkiaľ ich ihneď distribuovali do vojenskej nemocnice v Kyjive (viď. tri fotky vo fotogalérii) a do Bakhmutu na Donbase, teda priamo na frontu.

Ďalších 300 ks vyložili v centrálnej vojenskej nemocnici vo Ľvive, kde ich prebral otec doktora Lybomyra Kletska, ktorý spolu s nami pomoc zo Slovenska realizuje. Škrtidlá dostanú chirurgovia, prípadne ďalší zdravotnícky personál, ktorí pôjdu v rámci rotácie slúžiť na východ Ukrajiny. Zvyšných 300 ks doviezli do Rivne, kde zabezpečujú distribúciu ďalej podľa potreby. Tatiana a Inna sú aktivistky práve z Rivne (mesto medzi Kyjivom a Ľvivom), kde dlhodobo pôsobia v organizácii pre veteránov.

Ku každému škrtidlu sme dodali aj izraelský tlakový obväz. Do Rivne sme darovali aj potraviny v hodnote viac ako 800 €.

Nákup škrtidiel C-A-T tourniquet a izraelských tlakových obväzov v hodnote 20 403 € sme zrealizovali vďaka prebiehajúcej zbierke darov a zvlášť vďaka daru 10 000 € od spoločnosti Xella. Súčasťou tejto dodávky bolo aj 80 ks náplní do lekárničiek od spoločnosti Kvant. ĎAKUJEME!

V zbierke finančných darov na ďalšiu dodávku pokračujeme: prispejte na ZASTAVENIE KRVÁCANIA!

Follow by Email