Pomôžte nám preskočiť hranicu 100 000 eur (výzvy cez Donio)

Ľuďom Ukrajiny pomáhame od začiatku ruskej agresie, je pre nás prirodzené, že stojíme na strane dobra. Máme za sebou spoločnú zmysluplnú cestu, na ktorej nám výrazne pomohla platforma Donio, kde sme úspešne ukončili už 20 výziev. A blížime sa k hranici 100 000 eur, poďme ju spoločne preskočiť!

Zároveň tušíme, že s rozbehnutou ofenzívou začnú pribúdať nové potreby. Našou hlavnou témou stále zostáva ZASTAVENIE KRVÁCANIA. Tomu pomôžu naše „dlhodobé“ výzvy na nákup turniketov či nosidiel na prevoz ranených. Veľmi sú žiadané a osvedčili sa priamo na frontovej línii (aké to je absurdné v kontexte nášho bežného života?!) aj špeciálne lekárničky IFAK KIT.

Zastaviť krvácanie sa dá aj prevenciou, čiže aj vhodným maskovaním. Zaujal nás príbeh z pera našej kamarátky Jany Čavojskej a radi by sme pomohli pani Irine a jej skupine dobrovoľníkov pri výrobe maskovacích sietí. Celý článok Jany Čavojskej z časopisu NOTA BENE si môžete prečítať tu.

… pripravujeme aj možnosť zakúpiť si drobnosti z tvorby Irininej vnučky Dariny, ktorá vyrába korálky a bižutériu, ako aj ozdôbky z moduritu. Môžete sa tešiť na pekné vecičky. Výťažok samozrejme pomôže ľuďom Ukrajiny. Každá výzva má svoj zmysel, aj tie „nevojenské“: detský tábor pre deti ukrajinských hrdinov či materiálnu pomoc v Prievidzi a okolí.

Je to náročné, viem. Preto si nesmierne vážime každé jedno euro vašej pomoci, úprimne za vašu dôveru ďakujeme a spoločne veríme, že zlo bude porazené. Aspoň rozprávky tak končia, tak dúfajme, že aj náš život bude rozprávkou napriek zlým drakom a strašidlám…

Ivan Sýkora

Vyberte si jednu z našich výziev TU na Donio

Follow by Email