Generátory (elektrocentrály), ktoré pomáhajú prekonať zimu a tmu

Pomôžte prekonať zimu ľuďom na Ukrajine – prispejte na nákup generátorov TU na Donio

Pomôžme ľuďom na Ukrajine prekonať ťažké obdobie zimy, ktoré ich čaká

Ako dobrovoľníci pomáhame ľuďom Ukrajiny od začiatku vojny. Spolupracujeme s ukrajinskými dobrovoľníkmi priamo v teréne a snažíme sa promptne reagovať na ich prosby, aby bola pomoc adresná – posielať to čo treba tam, kam treba.

Bombardovanie kľúčových energetických bodov ruskými vojskami spôsobilo na Ukrajine nedostatok elektrickej energie, dôsledkom čoho sú plánované aj neplánované výpadky v sieti. A tak ani v oblastiach, kde boje síce neprebiehajú, ľudia nemôžu žiť ako-tak normálny život. Viac ako problematické je fungovanie nemocníc, škôl ale aj bežných domácností. S blížiacou sa zimou bude situácia stále horšia.

Autorom nasledujúcich fotiek z Charkiva je dobrovoľník Marek Janiga. Pozrite si aj jeho svedectvo z cesty na Ukrajinu.

 

Komu pomôžeme?

Dva príklady za všetky – Technické lýceum Ševčenkovskej oblasti v Kyjive potrebuje predovšetkým na online výučbu elektrickú energiu bez výpadkov. Ako nám v liste píše riaditeľka lýcea pani Olena Iľjušina– „Právo na vzdelanie má každé ukrajinské dieťa. Učitelia nášho lýcea pokračujú v udržiavaní vzdelávacieho frontu, odovzdávajú deťom vedomosti a morálne ich podporujú. Žiaľ, z dôvodov výpadkov elektrickej energie nemôžu poskytovať online vzdelávanie deťom, ktoré z bezpečnostných dôvodov nemôžu navštevovať lýceum.“

Druhý príklad – neďaleko Konstantinovky v Doneckej oblasti žije Eleonora (Ela) Antonivna Iľjašenko, pani, ktorá má 101 rokov. Žije so svojou rodinou v dedinke, kde elektrická energia prakticky nie je, keď tak veľmi zriedka.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Máme vybraný vhodný model generátoru (benzínovej elektrocentrály) HERON 7000W/230V, ktorý vďaka vyššiemu výkonu pomáha viacerým ľuďom naraz – napríklad domácnostiam v bytovke alebo škole či časti nemocnice. Ponúka možnosť zapojiť aj spotrebiče na kúrenie s vyšším odberom, má elektronický štart a dá sa s ním manipulovať vďaka kolieskam.

Prvý kúpime pre Technické lýceum v Kyjive a druhý pre ľudí v dedinke, kde žije 101-ročná Eleonora. Nadviazali sme aj spoluprácu so Spišskou katolíckou charitou, ktorá dodá „náš“ generátor aj do vzdialeného Charkiva.

Čas je v tomto prípade náš nepriateľ, prichádza zima, preto musíme reagovať rýchlo. 100% vášho daru pomôže. Naša pomoc je veľmi potrebná a má veľký zmysel!

Pomôžte prekonať zimu ľuďom na Ukrajine – prispejte na nákup generátorov TU na Donio

Zdieľajte prosíme túto výzvu s vašimi priateľmi, rodinou a známymi!

Follow by Email