Podporme tábor pre ukrajinské deti zosnulých alebo nezvestných rodičov

Za podporu tejto výzvy zvlášť ďakujeme firme Dajana Rodriguez, ktorá pomáha Ukrajine vďaka projektu Daruj srdce Ukrajine!

Vojna na Ukrajina prináša mnoho veľmi smutných situácií. Združenie dobrovoľníčok Ветеранській Простір (Veteránsky priestor) z Rivneho, s ktorým dlhodobo spolupracujeme, organizuje tábor pre ukrajinské deti zosnulých alebo nezvestných rodičov – vo väčšej miere otcov.

Sedem dní uprostred hôr, relatívneho ticha a pokoja na západe Ukrajiny v Ivano-Frankivskej oblasti.

 

„Tieto deti si to veľmi zaslúžia – sú to deti našich hrdinov!“ píše dobrovoľníčka Tatiana, ktorá stojí za touto myšlienkou.

Ide o deti z mesta Rivne a priľahlého regiónu, ktorých otcovia a mamy išli brániť Ukrajinu. Deti sú rôznych vekových kategórií, od najmenších – s ktorými bude na tábore jeden z rodičov – až po 16-ročných tínedžerov.

 

Sedemdňový tábor „so všetkým“, vrátane dopravy, stravy a bohatého programu, stojí pre 50 detí (jeden turnus) 112 000 hrivien, čo je približne 3000 € (= 8,50 €/osoba/deň).

Tábory sa uskutočnia v rekreačnom komplexe Horyanka, ktorý ponúka pobyt za zvýhodnenú cenu. Súčasťou tábora bude pestrý program, deti spoznajú ako sa vyrábajú prikrývky z ovčej vlny, ako sa vyrába syr či navštívia rybiu farmu. K dispozícii budú mať aj bazén a saunu a čakajú ich tiež rôzne hry a pohybové aktivity.

 

Prvý turnus pre 36 detí a 13 dospelých (sprievod detí do 10 rokov) prebehol v polke augusta a to aj vďaka podpore 2% z daní darovaných Berkatu. Radi by sme pomohli zorganizovať ďalšie tábory na jeseň, ktorá býva v tej oblasti nádherná.

Spoločným cieľom je zrealizovať ďalšie tri turnusy, aby malo možnosť tento tábor navštíviť spolu 200 detí. Žiaľ, ako píše Tatiana, počet detí zabitých vojakov stále rastie, akurát včera (začiatkom augusta) mali v meste rozlúčku s otcom troch malých detí.

Použité fotky sú z prvého augustového tábora.

Ak máte tu možnosť: pomôžte finančným darom cez výzvu na Donio TU

Follow by Email