Ohrievače prstov pre ukrajinských vojakov – pomôžme im prekonať chlad

Vzhľadom na to, že počasie už bude teplejšie, tak táto výzva bude ukončená. Naša pomoc však samozrejme pokračuje: aktuálne je urgentná potreba končatinových turniketov a hemostatík na zastavenie krvácania.

„Príjemné teplo zaplavujúce prsty“

… takto popisuje tento produkt predajca. Mnohí z nás, pokiaľ nie sme napríklad lyžiari, sme o ohrievačoch prstov pravdepodobne doteraz nepočuli.

Už minulú zimu sa takéto „ohrievacie špičky“ vojakom osvedčili, používajú ich nielen v topánkach, ale aj v rukaviciach či na tele. Asi nie je ťažké predstaviť si náročné podmienky, zvlášť v zákopoch, ktorým sú vystavení. Teploty pod 0°C sú v zime v Ukrajine bežné a klesajú niekedy až k –20°C. Zároveň možnosti zahriatia sú na frontovej línii kvôli riziku prezradenia obmedzené.

„To, čo chránia Ukrajinci siaha ďaleko za hranice ich krajiny.“

… píše Timothy Snyder vo svojom článku Nesmieme to teraz vzdať (anglický originál). Jednoducho: ďalší vývoj vojny v Ukrajine závisí od aj od pomoci každého z nás.

Preto vojenským jednotkám pomáhame dlhodobo, najmä zdravotníckym materiálom. Tisícky turniketov, stovky lekárničiek a nosidiel, lieky, dezinfekcie, repelenty, termoponožky, plynové ohrievače, energetické tyčinky a ďalšia materiálna pomoc podľa aktuálnych potrieb. Minulú zimu sme dodali ľuďom v Ukrajine (nielen vojakom) viac ako 70 generátorov – elektrocentrál, ktoré pomáhajú proti zime a tme.

 

.

Poďakovanie od 106. bataliónu za opakovanú materiálnu pomoc (darovali sme im aj malý prenosný generátor vo videu):

100% vášho daru pomáha

Naše dodávky materiálnej pomoci priamo jednotkám na fronte sú možné vďaka dlhodobej spolupráci s Tatianou Remenyuk z Rivne, ktorá zabezpečuje logistiku v Ukrajine. Donedávna pôsobila v organizácii Svet veteránov, od septembra tohto roka prešla do organizácie „Centrum ľudí dobrej vôle“ (Ludi voli).

Ohrievacie špičky sme v menších množstvách dodávali ukrajinským vojakom už uplynulú zimu. Na základe referencií a požiadaviek priamo od nich „z terénu“, je takáto pomoc na nasledujúce chladné mesiace prioritou. Jeden kus, ktorý ohrieva minimálne 8 hodín, vieme výhodne nakúpiť za 0,85 €. Našim cieľom je zabezpečiť 10 000 ks ohrievačov prstov, ktoré znamenajú minimálne 80 000 hodín tepla.

Podporte, prosíme, ľubovoľným finančným darom nákup ohrievačov prstov pre ukrajinských vojakov TU na Donio alebo darom na číslo účtu SK17 8330 0000 0020 0017 5774 s variabilným symbolom 6565. Garantujeme vám, že 100% vášho daru pomáha!

Follow by Email