Nosidlá pre ranených – pomôžme 2× vďaka výrobe priamo v Ukrajine

Pomohli sme vďaka úspešnej výzve na Donio: Desiatky nosidiel pre rôzne vojenské jednotky | 122 nosidiel pre ranených | Sila spolupráce v náročnej situácii

„Aké sú vaše najurgentnejšie potreby?“

Spolupracujeme s ukrajinskou dobrovoľníckou organizáciou „Veteránsky priestor“, ktorá pomáha vojakom (a ich rodinám) od začiatku vojny v roku 2014. Spoločne pomáhame priamo na fronte a snažíme sa promptne reagovať na najurgentnejšie potreby, aby bola pomoc adresná – posielať to čo treba tam, kam treba.

Opakovane sme na Ukrajinu dodali klasické „socialistické“ ťažké nosidlá (na fotke jesenná dodávka prvých 40 ks), ktoré už mesiace slúžia priamo na fronte. Prosba: pokiaľ viete o možnosti darovania starých zásob zo skladov civilnej obrany (a podobne), ozvite sa nám.

„Bachmut dnes krváca. 500 zranených za dva dni“

Fotka vyššie pochádza z Bachmutu kam smerovali aj naše nosidlá. Spolu s ďalšou pomocou ich distribuovali „Veteránsky priestor“ z Rivne.

Moderné ľahké a skladacie nosidlá nakúpime u overeného dodávateľa priamo v Ukrajine za 50 €/ks, čo je výrazne lacnejšie ako na Slovensku + ušetríme na doprave. Takýto nákup považujeme za formu „dvojitej“ pomoci aj pre ľudí na Ukrajine, ktorí tieto nosidlá vyrábajú. (Jedná sa o značku Dnipro, také kupujeme aj turnikety.)

100% vášho daru pomáha – aktuálne zbierky na Donio TU

Follow by Email