Nasťa vyrába darčeky pre kamarátky na Ukrajine a Denis rád spieva

Sestry Lilia a Snizhana a ich štyri deti. Utiekli z Ivano-Frankivska hneď na začiatku vojny – žili vedľa letiska a deti sa báli vybuchujúcich bômb. Lilia má 11-ročného Denisa a 3-ročnú Adelinu, Snizhana 6-ročnú Nasťu a 6-mesačného Vasiľa.

Bývajú na dedine v okrese Prievidza – v malom domčeku, ktorý bol predtým neobývaný, ale „je to OK“. Dobrí ľudia im pomáhajú prežiť. Na Ukrajine zostala staršia sestra, lebo jej staršie deti už v improvizovanom kryte – pivnici – vydržia. Ich otec má farmu, pred vojnou mal 300 ošípaných. Niečo predal, ale dnes pomáhajú všetci brániť svoju krajinu. Pomáhajú ako dobrovoľníci, aj ľudom z východnej časti Ukrajiny, ktorí žijú v neďalekej telocvični.

Denis pekne spieva, hoci smelšia je Nasťa – ako vidno v videu. 🙂 Nasťa vyrába z papiera darčeky pre kamarátky na Ukrajinu. Adelina má rada akékoľvek hračky a Vasiľ najradšej spí. 🙂 Na otázku čo teší ich, odpovedajú Lilia a Snizhana: „hlavne, že je tu pokoj pre naše deti“.

Snizhana 8 rokov učila a 3 roky bola zástupkyňou riaditeľa školy. Lilia je takisto vyštudovaná učiteľka, pracovala ako predavačka a bola na materskej. Dnes si hľadajú prácu – zoberú čokoľvek, aj na ťažkú manuálnu prácu sú z farmy zvyknuté. Sú odhodlané striedať sa aj na smenách, pomôžu si vzájomne s deťmi.

Áno, bola aj situácia kedy nemali ani mlieko pre malého Vasiľa. Aj preto sme sa im rozhodli pomôcť priamo finančne: darované prostriedky využijú na zabezpečenie základných životných potrieb, najmä pre ich úžasné deti. Začína to jedlom či plienkami.

Lilie a Snizhane s deťmi sme pomohli finančne vďaka úspešnej výzve na Donio.sk. 100% vyzbieranej sumy dostanú priamo Lilia a Snizhana. ĎAKUJEME!

Follow by Email