Ľudia z Ukrajiny ubytovaní vo firemných apartmánoch GeWiSu

Dovoľte nám vyjadriť obdiv a veľké poďakovanie firme GeWiS Slovakia s.r.o.! Od začiatku vojny ponúkli na ubytovanie pre ľudí z Ukrajiny v 12 firemných apartmánoch, kde dnes (začiatkom mája) býva 39 ubytovaných vo veku od 3 do 83 rokov. Týmto ľuďom poskytujú aj teplý obed či materiálnu pomoc – pričom celú iniciatívu podporuje priamo vedenie spoločnosti. Je to skutočne úžasná obrovská pomoc!

Takto „automaticky“ to vnímajú v GeWiSe – pričom určite to nie je automatické a ešte raz vám tlieskame!

„Prvotné rozhodnutie poskytnúť prístrešie pre odídencov z Ukrajiny vo firemných apartmánoch sa takpovediac automaticky s príchodom prvých osôb rozvinulo i do ďalších foriem pomoci. Prvoradé pre nás bolo vytvoriť pre nich pocit bezpečia a sociálneho zázemia.  Okrem „strechy nad hlavou“ majú možnosť stravovania vo firemnej jedálni, prechodne bezodplatne,  či možnosť využívania práčovne pre očistu odevov.  Poskytnutím spoločenskej miestnosti, kde sme zriadili herňu pre deti,  ich motivujeme ku vzájomnej súdržnosti a snažíme sa nielen pre deti, ale i pre dospelých vytvoriť priestor pre spoločné aktivity.

Veľmi si vážime pomoc, zaangažovanosť a vysokú mieru empatie a solidarity, tak zo strany našich zamestnancov, ako i obchodných partnerov, napríklad spoločnosti DAK s.r.o., či Romana Bakusová – BAROMA, ktorí nás podporili potrebným materiálnym vybavením ako základná drogéria, školské pomôcky, riady, ale i hračky, oblečenie.

Za pomoci koordinátorov a častokrát i svojpomocne komunikujeme potrebné organizačné záležitosti, ktoré ubytovaným pomáhajú pri zaraďovaní sa do bežného života (ako a kde zriadiť účet, vybaviť formality na úradoch, zabezpečiť lekársku starostlivosť, či prihlásiť deti do školy).

Uvedomujeme si, že najväčším prianím pre všetkých je čo najskorší možný návrat do ich rodnej krajiny, ale nateraz nám musí všetkým stačiť, že sa na detských tváričkách zjaví úsmev a radosť z toho, že chodia opäť do školy, prvé úspechy pri hľadaní práce, či pokojný výraz starčeka, ktorý môže v bezpečí sledovať ukrajinské programy v pokoji svojho apartmánu.

Dôležité je uvedomenie si, že tí ľudia stratili všetko, čo je pre nás ostatných samozrejmosť!“

Follow by Email