Letný tábor pre deti zabitých či nezvestných ukrajinských hrdiniek a hrdinov

Vďaka darom na Donio sa podarilo zrealizovať júnový tábor a ešte viac – nanovo naplánovať turnus v auguste. Ďakujeme za podporu a potešte sa spolu s nami niekoľkými momentkami z tábora (video + fotogaléria)!


„Majú naozaj dobrý terapeutický účinok“

… potvrdzuje Tatiana, dnešná organizátorka detských táborov z organizácie Veteránsky priestor sídliacej v ukrajinskom Rivne, s ktorou dlhodobo spolupracujeme. Takýto pobyt svojho času absolvovala aj ona so svojim synom, pretože v roku 2014 prišla o manžela, ktorý slúžil v ozbrojených silách.

„Teraz je veľa detí, ktoré kvôli vojne zostali bez otca alebo bez matky, alebo sa stali úplnými sirotami. Sú to ťažké straty, ktoré je náročné zvládnuť. Deti sú často utiahnuté. A treba ich z toho stavu vyviesť – nech cítia, že nie sú sami so svojou stratou, že na svete je láskavosť a krása, že môžu opäť cítiť radosť“, vysvetľuje Tatiana.

„Mimochodom, moment, keď sa tínedžeri začnú starať o tých najmenších, keď im pomáhajú, je veľmi dôležitý. A tu sa to stáva. Je to užitočné pre každého, pretože to učí zodpovednosti a dáva pocit podpory. Neexistuje také dieťa, s ktorým by sa nedalo prepojiť. Dokonca aj tí, ktorí sú na začiatku takí uzavretí, že sa im ani nechce jesť, nakoniec začnú so všetkými komunikovať a radovať sa,“ doplnila Tatiana.

Komu pomôžeme?

Tábor je určený pre deti zabitých a nezvestných ukrajinských vojačiek a vojakov z regiónu Rivne – konkrétne pre 48 osôb, pričom deti do 10 rokov sú so sprievodom.

Len v Rivne je takýchto sirôt a polosirôt viac ako 250, aj preto podporujeme už štvrtý takýto tábor – viď. predchádzajúca výzva. Použité fotky sú z predchádzajúcich táborov.

Ubytovanie a strava na týždeň stojí necelých 5000 €, pričom vďaka darcom z Poľska zostáva vyzbierať „už len“ 2300 €. Ďalších 1300 € je potrebných na zabezpečenie voľnočasových aktivít, akými sú rybolov, plávanie, splav rieky či keramika.

Prispejte, prosíme, TU na Donio. Vopred ďakujeme za každý váš dar!

Follow by Email