Viac ako 200 Krabičiek radosti pre ľudí v Ukrajine

Ďakujeme všetkým darcom za krásne Krabičky radosti! Spoločne sme ich vyzbierali viac ako 200. Potešili deti aj dospelých v Ukrajine. Asi nie je potrebné popisovať náročné životné podmienky vo vojnou zmietanej krajine, obzvlášť cez zimu. A napríklad len v regióne Rivne sú desiatky sirôt, ktorých rodičia padli pri obrane Ukrajiny.

Potešte sa spolu s nami fotkami z odovzdaných Krabičiek radosti, ktoré vykúzlili (nielen) deťom na Ukrajine úsmev na tvári.


odfotené detaily Krabičiek radosti ukazujú, že aj ich príprava priniesla radosť!


1. Pripravte si krabicu od topánok alebo inú podobne veľkú a pevnú

2. Naplňte ju vhodnými darčekmi, ktoré by aj vám urobili radosť (radšej viacerými drobnosťami ako jedným veľkým darčekom)

3. Vašu krabičku radosti pekne zabaľte a uveďte pre koho je vhodná (chlapec / dievča, žena / muž a približne v akom veku)

4. Vašu krabičku radosti priamo ľuďom na Ukrajine. Adresnú distribúciu zabezpečia dobrovoľníčky z Rivne, s ktorými dlhodobo spolupracujeme

Čo môže byť obsahom vašej krabičky radosti?

Niečo chutné sladké aj slané: keksíky, perníčky, cukríky, tyčinky, chrumky, …

Niečo praktické: teplé ponožky, rukavice či čiapka, čaj či káva, drogéria (zubná kefka a pasta, krém na ruky, voňavka, balzam na pery, …), vitamíny, sviečky, …

Niečo zo srdca: pozdrav, pohľadnica, kresbička od detí, …

Zvlášť pre deti rozlíšte obsah podľa veku: pastelky, omaľovánky, nálepky, drobné hračky, puzzle, stavebnica, knižka s obrázkami, plastelína …. či pre väčšie deti hry, bižutéria, školské pomôcky, vhodná kozmetika a drogéria, …

Do vašej krabičky prosíme dávajte len trvanlivé a nerozbitné veci, ktoré zvládnu dlhú cestu.

Pri knižkách a pod. myslíte tiež prosím na ukrajinský jazyk.

Vašu krabičku radosti prosíme prineste do 31. januára na jedno z týchto verejných zberných miest:

Galéria Jabloň, M. Falešníka 6 (pri Kauflande na Starom sídlisku), Prievidza -> otváracie hodiny pondelok – piatok: 8:00 – 12:00 hod. a 13:00 – 19:00 hod. a sobota – nedeľa: od 9:00 do 17:00 hod.

Počítačová firma ISSO, A. Hlinku 40 (pod kláštorom), Prievidza -> otváracie hodiny pondelok – piatok 9:00 – 16:30 hod.

ĎAKUJEME! A v prípade otázok prosíme volajte na 0918 679 732.

Follow by Email