Dodávka vzácneho „tovaru“ do Odesy

Krásna ukážka dvojnásobne spojenej pomoci, ukrajinskej rodinnej aj slovenskej dobrovoľníckej: štvrtok 21.4. doobeda sme nakladali auto v Prievidzi (nepriestrelné vesty, vysielačky, kamera nočného videnia, škrtidlá, tlakové obväzy, autolekárničky, powerbanky, potraviny) a v sobotu na obed už rozbaľovali balíky v Odese a distribuovali všetko potrebné ďalej.

Za realizáciou našej časti pomoci je kopec malých darcov, ale hlavnú organizačnú pomoc zabezpečilo silné rodinné ukrajinské puto. Dcéra Anna, ktorá ako dobrovoľníčka odvádza úžasnú pomoc tu v Prievidzi a zháňa „tovar“ na Slovensku aj v Čechách (cestu do Prahy a späť už pozná naspamäť). A v Odese zostali  pomáhať jej rodičia Ľudmila a Igor.

Doplňujúcou špecialitou  je aj skutočnosť, že tu pomáha aj brat Gleb, ktorý od nového školského roku začína študovať v Prahe na architektúre novootvorený odbor povojnová rekonštrukcia. Čerešničkou tejto dobrej správy je fotka Anninej dcéry Máši so srdiečkom na hrudi.

Ďakujeme za pomoc a prajeme všetkým statočným Ukrajincom hlavne víťazstvo a mier! A ďalej pokračujeme: pomôžte prosíme finančným darom na zastavenie krvácania.

Follow by Email