Ďalších 5 generátorov: jeden pre detský domov na Zakarpatí a štyri do Charkiva

Podpora mnohých nám umožnila nákup ďalších 5 generátorov (elektrocentrál) – dnes boli naskladnené do Prievidze. (To samo o sebe je tiež malý dôvod na radosť, lebo ich dostupnosť nie je jednoduchá.)

Vďaka spolupráci so Spišskou katolíckou charitou dodáme 4 kusy do ďalekého Charkiva (viac ako 1500 km z Prievidze), ktorý je pochopiteľne vojnou veľmi zničený a pod pokračujúcimi útokmi. Cestu tam „chariťáci“ majú naplánovanú 28. decembra.

A generátorom pomôžeme aj detskému domovu v Svaljave na Zakarpatí, kde sú umiestnené bábätká (približne 20 do jedného roka) a ďalších 30 detičiek do 4 rokov. Výpadky sú časté a rozsiahle… a tak dobrovoľníčky zo Slovenska rozmýšľali ako im pomôcť zabezpečiť teplo a svetlo. Už skôr zrealizovali materiálnu zbierku plienok, diek či svetielok (na baterky). „Náš“ generátor tam 1. januára dopraví fyzioterapeutka Zuzka, ktorá do tohto detského domova chodí pomáhať každý mesiac.

V zbierke na nákup ďalších generátorov pokračujeme a každé euro pomôže, takisto aj zdieľanie tejto výzvy s vašimi priateľmi, rodinou a známymi.

Follow by Email