Bojujú aj za našu slobodu – pomôžme ukrajinským vojakom prekonať zimu

Ďakujeme za podporu tejto výzvy na Donio! Spoločne sa nám podarilo pomôcť statočným ukrajinským vojakom aj takto.

Ako dobrovoľníci pomáhame ľuďom Ukrajiny od začiatku vojny. Spolupracujeme s ukrajinskými dobrovoľníkmi a snažíme sa promptne reagovať na ich potreby, aby bola pomoc adresná – posielať to čo treba tam, kam treba. Popri generátoroch (elektrocentrálach) sa opakovane objavuje potreba na termo oblečenie, spacáky a termošpičky (chemické ohrievače).

Fotky vyššie sú z dodávky našej materiálnej pomoci do Bachmutu, čo je tieto dni a týždne jedno z najhorších miest na Zemi – keďže tam prebiehajú veľmi ťažké boje. Na fotkách sú zvlášť zachytené izraelské tlakové obväzy, NIO intraoseálne ihly, lieky zakúpené priamo na Ukrajine z našich darov a tiež cukor či pitná voda, ako aj nosítka na prevoz ranených.


Zima … snáď o niečo znesiteľnejšia

Pomoc vojakom považujeme za veľmi dôležitú – fungujú v náročných podmienkach a pod veľkým tlakom. Dôležité sú preto napríklad pravidelné rotácie z frontových línií do „relatívneho zázemia“. Viackrát to bolo popísané napríklad vo Vývoji bojov DenníkaN. A nie je to len fráza: bojujú aj za našu slobodu!

Vďaka spolupráci s dobrovoľníčkami Veteránsky priestor z ukrajinského Rivne sme dodali do miest bojov generátory či zdravotnícky materiál (bežné lieky ale napr. aj veľmi dobre vybavené lekárničky) a ďalšiu materiálnu pomoc. „Zaujímavosťou“, ktorá sa prakticky veľmi osvedčila, sú termošpičky – chemické ohrievače nôh či rúk (viď. červený obal na foto vyššie). Poznáme ich skôr z použitia počas lyžovania či iných zimných športov – pomáhajú však aj vojakom na fronte.

 

Ďakujeme za podporu tejto výzvy na Donio! Spoločne sa nám podarilo pomôcť statočným ukrajinským vojakom aj takto.

Naša spoločná pomoc je potrebná a má zmysel! ĎAKUJEME!

Follow by Email