20 000 litrov pitnej vody pre ľudí na Ukrajine

Za podporu tejto výzvy zvlášť ďakujeme firme Dajana Rodriguez, ktorá pomáha Ukrajine vďaka projektu Daruj srdce Ukrajine!

Dve ukrajinské dobrovoľníčky z Rivného k nám chodia pre pomoc opakovane. Zoženú si dodávku a vydajú sa na takmer 800 km púť, pričom celú cestu šoféruje Inna. Tatiana je stále na mobile a niečo zariaďuje. Nabalíme im auto až po vrch a oni sa na druhý deň vydajú späť, aby potom presmerovali pomoc na frontu alebo do nemocníc.

Pri jednej z dodávok materiálnej pomoci z Prievidze do Rivne zľava: lekár a dobrovoľník Lyubomyr Kletsko, Inna a Tatiana -> prečítajte si aj: plné auto pomoci do Rivne – pre oslobodené územia, aj do prvej línie

Zoznam  potrieb je obrovský, lebo skupina žien z Rivného – mnohé z nich sú vdovy z vojny od roku 2014, zásobujú prvú líniu a zháňajú všetko potrebné od áut, termovízií cez lieky, potraviny až po spreje proti komárom a tabletky na čistenie vody. Posledné dve položky si odviezli od nás nedávno a na tie sa zameriame aj v našej výzve.

Pomôžme! Poďme spoločne zabezpečiť 20 000 litrov pitnej vody vďaka tabletkám na jej úpravu, pričom 1 liter pitnej vody vyjde v prepočte na 15 centov. Zakúpením tabletiek Micropur Forte uľahčíme bežné fungovanie statočným Ukrajincom, ktorí bojujú aj za nás. ĎAKUJEME!

Nákup tabletiek na čistenie vody zabezpečíme vďaka úspešnej výzve na Donio.sk. 100% vyzbieranej sumy pomôže. ĎAKUJEME!

Follow by Email