Finančný dar, ktorý pomôže 2x

Dodávka materiálnej pomoci a hrivien do Perečína na Ukrajine

👉 Pomôžte nám aj zdieľaním na Facebooku 👈

① Vami darované eurá zameníme za hrivny ľuďom z Ukrajiny, ktorí prišli do regiónu Prievidze a tieto si priniesli so sebou – nemajú však možnosť ich nikde zameniť. Takto im pomôžeme dostať sa k vlastným peniazom.

② Tieto hrivny fyzicky doručíme na Ukrajinu, konkrétne do centra pre chudobných a utečencov v Perečíne, kde si za ne budú môcť kúpiť tie najpotrebnejšie tovary – predovšetkým potraviny a hygienu.

Vnímame to ako originálny a koncepčný spôsob, ktorí v dôsledkoch pomôže ekonomike na Slovensku aj Ukrajine. Samozrejme, momentálne platí, že situácia na Ukrajine je veľmi ťažká a aj základné potraviny sa dajú kúpiť len na prídeľ – máme však preverené, že hrivny budú vedieť využiť.

Číslo účtu pre váš dar v ľubovoľnej výške: SK17 8330 0000 0020 0017 5774 s variabilným symbolom 6668

Centrum v Perečíne dlhodobo prevádzkuje Misijná spoločnosť sv. Vincenta de Paul

Starajú sa o o opustených ľudí, starkých či chudobné rodiny v okolí. Kvôli vojne sem prichádzajú aj utečenci, nedávno mamičky z pôrodnice. Príchody ľudí z iných častí Ukrajiny sú nárazové – dnes majú postavené aj stany. Utečenci sa potrebujú najmä zohriať, najesť a potom pokračujú ďalej na hranicu.

Zbierku darov zabezpečuje občianske združenie BERKAT. Túto pomoc realizujeme v spolupráci s občianskym združením Chudobní a deti – Ukrajina.

Follow by Email