Tábory priniesli radosť a zážitky deťom zosnulých alebo nezvestných rodičov

Tri tábory sa podarilo zrealizovať vďaka úspešnej výzve na Donio. Ďakujeme všetkým darcom, zvlášť firme Dajana Rodriguez, ktorá pomáha Ukrajine vďaka projektu Daruj srdce Ukrajine!

Čo znamená, že Ukrajinci bojujú aj za nás? Takto odchádza otec do vojny.

Združenie Ветеранській Простір (Veteránsky priestor) z ukrajinského Rivne, s ktorým dlhodobo spolupracujeme, organizuje tábor pre ukrajinské deti zosnulých alebo nezvestných rodičov. Ide o deti z mesta Rivne a priľahlého regiónu, ktorých otcovia a mamy išli brániť Ukrajinu. Deti sú rôznych vekových kategórií, od najmenších – s ktorými bude na tábore jeden z rodičov (alebo príbuzných) – až po 16-ročných tínedžerov.

Súčasťou tábora je pestrý program (ako je vidno na fotkách), deti spoznajú ako sa vyrábajú prikrývky z ovčej vlny, ako sa vyrába syr či navštívia rybiu farmu. K dispozícii budú mať aj teplý bazén a čakajú ich tiež rôzne hry a pohybové aktivity.


Prvý tábor pre 36 detí a 13 dospelých (sprievod detí do 10 rokov) prebehol v polke augusta aj vďaka podpore 2% z daní darovaných občianskemu združeniu Berkat. Druhý tábor pre 29 detí a 11 dospelých (sprievod detí do 10 rokov) dobrovoľníčky z Rivne zrealizovali v polke októbra aj vďaka podpore darcov cez Donio. Podaril sa aj tretí „vianočný“ tábor v decembri.

„Tieto deti si to veľmi zaslúžia – sú to deti našich hrdinov!“ píše dobrovoľníčka Tatiana, ktorá stojí za touto myšlienkou.

Follow by Email