Obyčajné sviečky pre ľudí v Ukrajine (pretože nemajú elektrinu dva roky)

„Kto tam ešte môže žiť?“, pýta sa sám seba Franta Glac zo spolku Cesty pomoci. Odpoveď, že „Nikto!“ neplatí… A ľudia, ktorí tam žijú (hovoríme o Charkivskej oblasti či Donbase 5 – 10 – 20 km od miest bojov), sami povedia, že choďte ešte tam a tam.

Dobrovoľníci Cesty pomoci vozia pomoc na ťažko dostupné miesta kam sa humanitárna pomoc často nedostane alebo len v menšej miere. (Áno, aj preto, že to je veľmi nebezpečné.) V tých obydliach, často zničených, väčšinou zostali len starší ľudia.

Svetlo, teplo, domov…

Áno, je to taká obyčajná vec: elektrina. V dedinách blízko frontovej línie ju však už nemajú od začiatku vojny. Vieme si to vôbec predstaviť?

Podľa potrieb pokračuje potravinová pomoc vo forme Balíčkov pomoci (video „13 pozícií“), ktorú by sme chceli rozšíriť o „obyčajné“ sviečky, ktoré poskytnú „obyčajné“ svetlo. Kúpime ich priamo v Ukrajine, lebo sú tam lacnejšie, zjednodušíme a zrýchlime tým logistiku a pomôžeme tiež miestnej ekonomike.

Približne 1 hrivna na 1 hodinu horenia

Franta Glac to má spočítané: najlepší pomer cena / výkon majú sviečky na 6,5 hodín horenia. Potrebujú ich približne 4 hodiny denne, takže pokiaľ by sme vedeli zabezpečiť 15 sviečok do domácnosti na mesiac, bolo by to dobré. (Uvedené ceny platia pri kúpe väčšieho množstva sviečok.)

100% vášho daru pomôže s nákupom sviečok pre ľudí v Ukrajine:
-> Výzva na Donio (s možnosťou daru platobnou kartou)
-> Číšlo účtu SK17 8330 0000 0020 0017 5774 s VS
2401

Od začiatku vojny pomáhame ľudom Ukrajiny. Zabezpečili sme ubytovanie pre viac ako 300 ľudí z Ukrajiny. Opakované dodávame na Ukrajinu veľmi potrebný zdravotnícky materiál, napríklad tisícky turniketov, ktoré zastavujú krvácanie, alebo už viac ako 80 generátorov proti zime a tme a ako možnosť spojenia s blízkymi. V spolupráci s našimi partnermi ako Franta Glac, distribuujeme pomoc priamo konkrétnym ľuďom aj v blízkosti miest bojov konkrétne podľa ich potrieb.

Follow by Email