2000 ks lekárničiek a 120 ks tlakových obväzov zachraňuje životy na Ukrajine

Ďakujeme za všetky finančné dary, ktoré túto pomoc umožnili a aj za sponzorskú cenu lekárničiek od firmy AVOSS a za pro-bono logistiku firmy DKP Slovakia. Táto adresná pomoc je možná vďaka enormnému úsiliu MUDr. Ľjubomyra Kletska, ktorý intenzívne komunikuje s ukrajinskou stranou o ich potrebách a zároveň sám zháňa materiál a finančnú pomoc.


Zakúpili sme 2000 ks lekárničiek a 120 ks špeciálnych tlakových obväzov, ktoré sú určené na zastavenie krvácania a to aj v poľných podmienkach. Dodávka bola spolu s ďalšou materiálnou pomocou expedovaná z Prievidze v piatok 18. marca do skladu Červeného kríža v Užhorode. Tam jeden deň počkala na dopravu na miesto určenia.

V sobotu previezli darovaný zdravotnícky materiál do nemocnice v Truskavci, ktorá je filiálkou nemocnice v Ľvove – hlavnej nemocnice západného regiónu Ukrajiny. V nemocnici v Truskavci je aktuálne vytvorený centrálny sklad, ktorý ďalej podľa konkrétnych potrieb distribuuje zdravotnícky materiál do Kyjeva, Charkova, Mariupoľa a ďalších miest. Takto zdravotníkom v centre bojov doručia konkrétne pre nich najviac potrebný zdravotnícky materiál a títo nemusia venovať vzácnu energiu jeho triedeniu.

Ako je zachytené aj na fotkách, časť nami darovaného zdravotníckeho materiálu bola dodaná priamo do nemocnice v Ľvove.

Zbierka finančných darov na zastavenie krvácania pokračuje! (Pomôžte aj zdieľaním)

Follow by Email