Doneck blízko a ďaleko

Doneck je od Prievidze vzdialený viac ako 1700 km a je to aj za normálnych okolností poriadne ďaleko. Od začiatku vojny v Ukrajine je to fyzicky ešte ďalej, ale mentálne možno naopak o niečo bližšie.

Práve v smere na Doneck pomáhajú vojakom 77. výsadkovej brigády lekárničky IFAK KIT. 

Sme radi, že môžeme zverejniť nasledujúce dve fotky aj s tvárami – sú na nich šťastní vojenskí medici, ktorí práve dostali turnikety, dezinfekcie a ďalší zdravotnícky materiál.

 

Takéto dodávky priamo jednotkám na fronte sú možné vďaka dlhodobej spolupráci s Tatianou Remenyuk z Rivne, ktorá zabezpečuje logistiku v Ukrajine. Donedávna pôsobila v organizácii Svet veteránov, od septembra prešla do organizácie „Centrum ľudí dobrej vôle“ (Ludi voli).

Práve za opakovanú pomoc nám prišlo nasledujúce poďakovanie od 106. bataliónu. Darovali sme im aj malý prenosný generátor, ktorý je vo videu.

Ďakujeme za vašu dôveru, každé darované euro priamo pomáha! Zbierka na podporu oslobodzovania Ukrajiny pokračuje TU na Doniu. Prispieť môžete aj ľubovoľnou sumou na účet SK17 8330 0000 0020 0017 5774. ĎAKUJEME!  🇸🇰 🇺🇦

Follow by Email